‘Para Sayma’ Görüntüleri Soruşturmasında 2 Kişi İfade Vermek İçin Adliyede

Sosyal medya üzerinden dolaşıma sokulan aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilişkilendirilerek haber yapılan ‘para sayma’ görüntüleri hakkındaki soruşturma devam ediyor.

Bu kapsamda, eski CHP İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas ve eski İl Başkan Danışmanı Can Poyraz adliyeye ifade vermek üzere geldi. İBB CHP Meclis üyesi Fatih Keleş’in ise daha sonra ifade vermeye gelmesi bekleniyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, dün (11 Mart) CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda çekildiği öne sürülen ve sosyal medyada paylaşılan para sayma görüntülerine ilişkin resen soruşturma başlatmıştı. Başsavcılık, görüntülere ilişkin maddi gerçeğin ortaya çıkarılması ve suç unsuru bulunup bulunmadığının tespit edilmesi amacıyla soruşturma başlatmıştı.

‘GÖRÜNTÜLER 2019 YILINA AİT’

CHP İstanbul İl Başkanlığı ise söz konusu görüntülerin, il başkanlığı binasının alımıyla ilgili olduğunu ve 2019 yılına ait olduğunu bildirmişti. Ayrıca, görüntülerin mal sahibinin avukatlık bürosundan olduğu belirtilmişti.

‘SİYASİ YAYGARA ÇIKARMAYA ÇALIŞAN KÖTÜLÜKÇÜ AKILLAR’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise “O görüntü üzerinden siyasi yaygara çıkarmaya çalışanların kötülükçü akılları var. Bu yaygara ile servis edilmesi… Bunu tabi birkaç meczubun ‘buradan Ekrem’e ne sıçratır nasıl bir leke, iz bırakırız’ anlayışıyla koca koca kanallarda bir yerinden ‘Ekrem’e çamur sıçratma’ çabası içinde oldular. Bunlar alıştığımız şeyler” açıklamasını yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x