İki Analist Bu 2 Altcoin İçin Hedefleri Gösterdi: Yükseliş Geliyor!

Kripto analisti David, DOT’da yüzde 50’nin üzerinde yükselme potansiyeli görüyor. Altcoin Sherpa takma adlı analist ise orijinal meme coin’i için bir patlama öngörüyor.

DOT fiyat tahmini: Altcoin uzun vadeli direnci kırdı, sırada ne var?

Polkadot (DOT) fiyatı 22-28 Ocak 2024 haftasında, bir önceki rallinin 0,5-0,618 Fibonacci geri çekilme desteğinden (5,9-6,6 dolar) geri döndü (yeşil oklar). Bu durum, uzun vadeli direnç bölgesi olan 9,5 dolardan yaşanan düşüşün yükseliş trendi içinde sadece bir düzeltme olduğunu gösteren daha yüksek bir dip seviyesi yarattı. Gerçekten de, altcoin fiyatı o zamandan beri yükseldi. Böylece, geçen hafta 9,5 dolar direnç bölgesinin üzerine çıktı. Kırılma, büyük bir yükseliş şamdanı ve yüksek işlem hacmiyle gerçekleşti. Bu da kırılmanın geçerliliğini doğruladı.

Bu hafta, DOT fiyatı 9,5 dolar seviyesini destek olarak teyit ediyor. Haftalık RSI (Göreceli Güç Endeksi) aşırı alım bölgesine girdi ve yükseliş eğiliminde. Bu da boğaların piyasanın kontrolünde olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, DOT fiyatının 9,5 dolar bölgesini başarılı bir şekilde desteğe çevirmesi ve 16 dolarlık bir sonraki uzun vadeli direnç bölgesine yükselmesi mümkün. Bu da mevcut fiyatından yaklaşık %55’lik bir artış anlamına geliyor.


DOT/USDT haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası beklentiler, DOT fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Bu hareket için potansiyel hedef 16 dolar. Ancak, yukarı doğru yörüngesine devam etmeden önce 9,7 dolara kadar bir düzeltme olası.

DOGE fiyat tahmini: Meme coin’i 6X yapma potansiyeline sahip!

Altcoin Sherpa takma isimli analist, meme coin’in en büyük amigolarından biri olan milyarder Elon Musk’ın yardımıyla DOGE’nin 1 dolar seviyesine ulaşabileceğini söylüyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Elon Musk, bir çok kez DOGE’yi aya gönderdi. Dogecoin hayranları, Musk’ın DOGE’yi bir gün X’e bir ödeme işlevi olarak entegre edeceğine inanıyor. DOGE’ye kamuoyu desteği göstermesi, büyük rallilerle aynı zamana denk geldi. Ancak analist, tahmininin zamanlamasının belirsiz olduğu ve aylar sürebileceği konusunda uyarıyor. Bu bağlamda Altcoin Sherpa, şunları söylüyor:

DOGE: bununla ilgili bazı rastgele notlar:

  • Bence bu aptalca bir şey yapar, mesela 1 doların üzerine çıkar. Elon ile çok fazla ateş gücüne sahip ve hala kral meme.
  • Bu ne zaman olur? Hiçbir fikrim yok. Şimdi de olabilir, altı ay sonra da.
  • Piyasa değeri göz önüne alındığında 2021 ile aynı getiriyi sağlamayacak.
  • Bence bu *nispeten* güvenli bir işlem (IMO). Bunun birkaç x yapma şansının oldukça yüksek olduğunu düşünüyorum. SOL gibi diğer şeyleri özlemekten daha iyi bir risk / ödül oranı olacak mı? Bilmiyorum. Risk eğrisinde istediğiniz kadar aşağı inin.
Kaynak: Altcoin Sherpa

Analist ayrıca DOGE’un iki önemli direnç seviyesini desteğe çevirip çeviremeyeceğini de yakından izliyor. Bu seviyeler sırasıyla 0,20 dolar ve 0,35 dolar. Analiste göre bu da boğa duruşunu doğrulamaya yardımcı olacak. Bu bağlamda analist, “Grafik bence harika. 650 gün boyunca düştü ve sonra patladı. 0,20 ve 0,35 dolar bir sonraki ilginç bölgeler.” diyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x